Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas
© 2022 Visos teises saugomos
Sprendimas: webmanija.lt
CIVILINĖS SAUGOS PRATYBOS (2018-05-30)

Trečiadienį, gegužės 23 dieną, Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko mokykloje-daugiafunkciame centre vyko civilinės saugos funkcinės pratybos „Evakuavimo veiksmai gaisro metu“, kurių tikslas – praktiškai patikrinti mokinių bei mokyklos darbuotojų evakuacijos organizavimą gaisro mokyklos pastate metu.

Panaudojus mokomąją vaizdinę priemonę – paleisti dūmai, prie pagrindinių mokyklos išėjimo durų buvo imituojamas gaisro židinys. Į patalpas buvo paleisti dūmai, kurie pasklido po visą koridorių ir pagrindinis išėjimas iš pastato tapo nepasiekiamas. Apie evakuaciją iš patalpų pranešė mokyklos darbuotoja - budėtoja, kuri pirma pastebėjo gaisrą. Sutartiniais įspėjamaisiais pavojaus signalais (2 trumpi ir 1 ilgas skambučio skambėjimais) pranešė visiems apie gaisro pavojų, buvo pradėta evakuacija.  Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pagrindinio pastato sėkmingai evakavosi per atsarginius evakuacinius išėjimus ir susirinko ekstremaliųjų situacijų valdymo plane numatytoje vietoje – mokyklos sporto aikštės teritorijoje. Evakuacija truko 4 minutes ir 10 sekundžių.

Mokyklos vadovybė nedelsdama informavo bendrąjį pagalbos centrą apie įvykusį įvykį ir reikalingą ugniagesių pagalbą. Atvykę ugniagesiai su gaisrų gesinimo automobiliu užgesino gaisrą.
Vaikai buvo susidomėję atvykusiais ugniagesiais. Jie turėjo galimybę matyti, kaip ugniagesiai atlieka savo darbą, gaisrinį automobilį.

Surengtos pratybos leido praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.

Visas pratybas stebėjo pakviesti ir atvykę Jonavos rajono PGT vyr. inspektorė K.Misiūnienė, gaisrinės saugos specialistas S. Vencevičius, civilinės saugos specialistė V. Stanionienė.. PGT vyr. inspektorė K. Misiūnienė ir mokyklos – daugiafunkcio centro direktorius D. Mockus aptarė su vaikais ir personalu įvykusias pratybas, pasidalino patarimais, kaip elgtis, kad evakuacija vyktu dar sklandžiau. Šios pratybos parodė, kad mokyklos bendruomenė yra organizuota, kilus pavojui geba tiksliai vykdyti nurodymus, veikia vieningai ir darniai.

 

 

 

Priedai:

Atgal...