Mokykloje startavo prevencinė programa „Gyvai“ (2011-10-13)

Mokykloje startavo prevencinė programa „Gyvai“. Šiemet trys mūsų mokyklos klasės 6a, 6b, ir 7b  dalyvauja programoje. Tai mokyklinė psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programa, kurios pagrindinis tikslas – suteikti vaikams gyvenimo įgūdžių, reikalingų sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio ir narkotikų.

Programa „Gyvai“ buvo sukurta, sėkmingai įgyvendinta ir įvertinta 2003–2007 metais. Tyrimo rezultatai parodė, kad programoje „Gyvai“ dalyvavę moksleiviai pradėjo mažiau eksperimentuoti su alkoholiu ir rūkalais. Šios programos efektyvumą lemia tai, kad „Gyvai“ pamokose ne tik suteikiama informacija apie psichiką veikiančių medžiagų vartojimo žalą, bet ir ugdomi moksleivių gyvenimo įgūdžiai.

6–7 klasių mokiniai dalyvauja 12-oje pamokų, kuriose mokosi bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę, atpažinti bendraamžių įtaką, supažindinami su alkoholio, tabako ir narkotikų keliama žala.

Programoje dalyvaujančių mokinių tėveliai yra kviečiami dalyvauti trijuose praktiniuose seminaruose. Svarbiausias jų tikslas – suteikti žinių ir įgūdžių, reikalingų apsaugoti vaikus nuo tabako, alkoholio ir narkotikų vartojimo paauglystėje. Prieš pradėdami vesti minėtas pamokas, mokyklos socialinė pedagogė Lina Fiodorovienė ir klasių auklėtojos Edita Šereikaitė bei Jolanta Kiudulienė dalyvavo 2,5 dienų trukmės mokymuose, kuriuose buvo išsamiai pristatyta programos metodinė medžiaga, suteikta informacijos apie psichiką veikiančias medžiagas.