MOKYKLŲ PAŽANGOS PROJEKTŲ 2014 METŲ KONKURSE, MŪSŲ MOKYKLA - VIENA IŠ DEŠIMTIES NUGALĖTOJŲ  (2014-11-09)

Siekdama paskatinti mokyklas, kad jos didesnį dėmesį skirtų ugdymo kokybei, bendruomenės telkimui, Švietimo ir mokslo ministerija šiemet iki spalio vidurio buvo paskelbusi pažangos projektų konkursą ir kvietė mokyklas teikti inovatyvias idėjas bei gauti finansavimą joms įgyvendinti. Konkursui buvo pateikta netikėtai daug – 318 paraiškų. Švietimo ir mokslo ministro sudaryta komisija išrinko 10 mokyklų, kurios geriausiai atitiko konkurso reikalavimus. Joms buvo paskirstyta nuo 15 iki 50 tūkst. litų. Iš viso mokyklų idėjoms įgyvendinti buvo suplanuota skirti apie 400000 litų.

Šio konkurso tikslas – paskatinti mokyklas aktyviai telkti savo bendruomenes, siekti geresnių ugdymo rezultatų ir aukštesnės kokybės.

„Tikimės, kad šis konkursas paskatins mokyklas aktyviai ieškoti būdų siekti geresnių ugdymo rezultatų ir aukštesnės kokybės“, –  sako švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Finansavimas skirtas ir Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko pagrindinei mokyklai.

Vertindama mokyklų pateiktus projektus, komisija atsižvelgė į tai, kokią mokykla turėjo  aktualią ir inovatyvią ugdymo tobulinimo idėją, kokie buvo numatyti jos įgyvendinimo būdai, kaip įtraukia ir gerąją patirtį, ir mokslines rekomendacijas. Taip pat  vertinta,  kaip mokyklos vadovai ir bendruomenė pasiruošusi realiai įgyvendinti projektą, koks idėjos įgyvendinimo veiksmų planas, orientuotas į mokinių ir mokyklos pažangą, numatyti konkretūs rezultatai, kaip  išlaidų sąmata atitinka veiksmų planą ir kt.

„Labai džiaugiuosi dėl mūsų sėkmės. Tai, kad mūsų pateiktas  projektas „Aukštesnių mokymosi pasiekimų link” atrinktas kaip vienas iš dešimties Mokyklų pažangos projektų 2014 m. konkurso laimėtoju, rodo, kad mokyklos pedagoginis kolektyvas subrendęs ir pajėgus generuoti aktualias švietimo idėjas, gali labai greitai susikoncentruoti į ugdymo problemų sprendimus ir yra nusiteikęs nuolat siekti kokybiškesnio ugdymo bei aukštesnių mokinių pasiekimų.

Ačiū visiems prisidėjusiems prie projekto savo mintimis, kūrybiškumu, įžvalgomis ir aktyviu dalyvavimu. Dabar prasidės įgyvendinimo etapas. Nors laiko projekto įgyvendinimui nėra daug, tačiau esu tikras, kad projektą įgyvendinsim taip pat susitelkę, kaip jo ruošimo laikotarpiu.“

Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos
direktorius Darius Mockus