ŠEIMA – MOKYKLA IR VAIKO PASIEKIMAI (2014-12-18)

2014 m. gruodžio 11 d. mokykloje vyko visuotinis tėvų susirinkimas bei atvirų durų diena. Mokyklos direktorius Darius Mockus skaitė pranešimą tėvams „Šeima - mokykla ir vaiko pasiekimai“. Pranešimo aktualumą atspindėjo klausimas „Kas svarbiausia siekiant gerų mokinių pasiekimų?“. Direktorius kalbėdamas išskyrė trys svarbiausius veiksnius – šeima, mokykla ir socioekonominis (socialinis, ekonominis ir kultūrinis) statusas. Jei bent vienas iš jų „streikuoja“, gerų rezultatų tikėtis yra sunku.

Direktoriaus patarimai tėveliams, ką reiktų daryti, kad mokinių pasiekimai gerėtų:

1. Su šeima ne į prekybos centrą, o į knygyną, biblioteką, muziejų, parodą, spektaklį, koncertą. Aprūpinti SAVO vaiką edukaciniais daiktais ir edukacine veikla.
  2. Ne su televizoriumi, o su vaiku. Rasti laiko SAVO vaikui.
    Kasdien aptarti jo mokymosi rezultatus. Ne tik paklausti, kokį įvertinimą jis gavo, bet ir   pasidomėti, pasišnekėti su juo kaip sekėsi, kokie sunkumai iškilo mokykloje, kas jam pavyko. Pasidžiaugti sėkme, kokia ji bebūtų.
  3. Ne moralizuoti, o rodyti pavyzdį. Tegu vaikas Jus mato skaitančius grožinę literatūrą,  siekiančius ir toliau mokytis. Taip pat skaitykite kartu su jaunesniais vaikais.
    Pasaka kasdien mažiesiems – PRIVALOMA.
  4. Pasitikėti mokytojais ir jų klausti „KAIP GALIU PADĖTI SAVO VAIKUI?“.