BIBLIOTEKA
Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas
© 2021 Visos teises saugomos
Sprendimas: webmanija.lt

 

Biblioteka

Funkcijos:

  • teikti mokyklos bendruomenei informacines paslaugas, susijusias su ugdymo procesu;
  • ugdyti moksleivių informacinius gebėjimus;
  • ugdyti moksleivių saviraišką.

Tikslas:

Plėtoti ir palaikyti moksleivių skaitymo įpročius ir džiaugsmą skaityti, mokytis ir naudotis biblioteka visą gyvenimą.  

 

Apie biblioteką:

  • Nuo 1946 m. prasideda mokyklos istorija, tačiau apie biblioteką žinių nėra...
  • Nuo 1991 m. mokykloje atsiranda ir lietuviškos klasės...
  • Nuo 1994 m. mokykloje pradeda veikti mišri biblioteka- šalia rusų kalba išleistų knygų, jau pradedama kaupti ir lietuvių kalba leistą literatūrą...
  • Nuo 1995 metų mokykloje nebelieka rusiškų klasių...
  • Nuo 1999 metų šalia bibliotekos pradeda veikti ir skaitykla...

Struktūra

 

211 kab.  -  skaitykla. Joje yra 6 kompiuteriai,  TV ir namų kinas, 20 darbo vietų...

213 kab. – biblioteka. Jos fonduose yra apie 18 tūkst. egzempliorių literatūros ir priemonių. 2 kompiuteriai, spausdintuvas.

215 kab. – karjeros ugdymo kabinetas. Jame yra profesinio švietimo literatūra ir 2 kompiuterizuotos darbo vietos.

217 A kab. – vadovėlių saugykla. Joje yra apie 7 tūkst. egz. vadovėlių ir jų priedų.

Bibliotekos darbuotojai

1993  - 1997 m. Natalija Chudik

1997 -  1999 m. Vida  Žąsaitytė

1999 -                 Lilija Stepšienė

2006 - 2013 m.  Daiva Šimaitienė

 

Darbo laikas

 

I  -   V     8.00 – 16.00 val.

Tradiciniai renginiai:

 

 Pirmokų krikštynos, Knygos savaitė, akcija „Dovanoju knygą mokyklai“, teminės foto parodos, edukaciniai renginiai „Kas yra knyga“, garsiniai skaitymai.

 

Rekomenduojama literatūra

Kompiuterinės priemonės

Video filmai

Plakatai

 

Bibliotekos renginiai

2017-2018 m.m.

Skaitome su pradinukais ir aptariame knygų veikėjus.

      

 

Visa bibliotekos skaitykla ir kai kurios klasės pakvipo gėlėmis, kurias vaikai surinko perskaitę A.Saakses „Pasaklas apie gėles“. Mokiniai ne tik miklino savo rankas piešdami, klijuodam,i ar karpydami gėlių žiedus, bet ir diskutuodami apie draugystę, gerumą, puikybę ar egoizmą. Drauge su vaikais veikloje dalyvavo vyr. mokytoja V.Gustienė ( 2 b kl.) ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė R.Šereikė ( 6a ir 6 b kl.)

   

      

 

Gyvenimo spalvos. Trečiokai samprotavo apie gyvenimiškas spalvas ir jų atitikimą žmogaus nuotaikai.

     

 

Su mokytoja A.Orechoviene šeštokai lygino dvi Nidas - lietuvišką ir latvišką....

 

Gyvenimas - kova, išlikimas, stiprybė, drąsa, draugystė, meilė, mirtis, atsakomybė. Tai žodžiai, kurias apibūdinome knygą „Neteisingo gyvenimo mokykla“ (aut.Maira Dobele). „Mėtos tezės“ - tai tarsi raktas į paauglio vidinį pasaulį, į supančią aplinką.

 

 

2016-2017 m.m.

 

Paskutinę kovo mėnesio savaitę rajono mokyklų tarpe vyko neįprasti renginiai, skirti mūsų kaimyninei valstybei Latvijai. Renginių tikslas - susipažinti su Baltijos šalių literatūra. Mūsų mokykla taip pat prisijungė ir dalyvavo Baltijos šalių literatūros savaitės renginiuose: mokytoja V.Gaidamavičienė su savo ketvirtokais, muzikos mokytojas A.Urbanavičius su savo auklėtiniais ir mokytoja D. Stankevičienė su septintokais.

Mokiniai skaitė latvių rašytojų knygas, piešė jų iliustracijas, dainavo latvių liaudies dainas, dainavo karaoke.

Renginį  organizavo bibliotekininkė L. Stepšienė

 

 

 

Beveik visi pavasarį organizuojami  renginiai bibliotekoje skiriami Knygos savaitei. Moksleivių foto nuotraukų paroda „Knygos atspindys nuotraukoje“ gražiai žiūrisi mokyklos II aukšto foje. Tikimės, kad tokie ar panašūs renginiai turėtų sudominti moksleivius dažniau paimti knygą į rankas, pabandyti išreikšti savo mintis kitaip...

Organizatorė bibliotekininkė

 

 

 

Spalio pabaigoje mokyklos bibliotekininkė organizavo tradicinius susitikimus su įdomiais žmonėmis. Šį kartą juo tapo jonavietis Saulius Gadišauskas, kuris vasarą keliavo  labai įspūdingu keliu...

Šv.Jokūbo kelias – katalikų ( ir ne tik) piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje.Jo ilgis apie 1000 km. Spėjama, kad ten palaidotas Apaštalas Jokūbas. Jau daugiau kaip 1000 metų šiuo keliu traukia piligrimai iš viso pasaulio. Šį kelią nuėjo ir mūsų svečias Saulius. Pasiekė ir kelio finišą, vadinamą Žemės kraštą. Jausmai užvaldė – ir laimė, ir ašaros, ir skausmas, ir nežinomybė, ir begalinė ramybė....

Apie visa tai ir kalbėjo Saulius Gadišauskas moksleiviams...

Renginio organizatorė Lilija Stepšienė

 

  

    

 

Jau tampa tradicija mokykloje pravesti garsinius skaitymus. Šį kartą visi pradinukai ir net l/d „Pušaitė“ auklėtiniai vienu metu skaitė V.Nemunėlio „Meškiuką Rudnosiuką“. Po skaitymo vyko smagus kūrinėlio aptarimas.

                         Renginio organizatorė mokyklos bibliotekininkė L.Stepšienė

 

 

 

 

2015-2016 m.m.

KNYGŲ KALĖDOS

„Svarbu, kad Lietuvos vaikai mylėtų knygą... Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kviesdama jau penktą kartą į KNYGŲ KALĖDAS.

Knygų skaitymas- tai mąstymas, tai žodyno plėtimas, tai savišvieta, tai tobulėjimas ir žinios...

KVIEČIAME AKTYVIAI PRISIJUNGTI PRIE RESPUBLIKINĖS  KNYGŲ KALĖDŲ AKCIJOS IR PADOVANOTI  MOKYKLOS BIBLIOTEKAI KNYGŲ.

 Bibliotekininkė Lilija Stepšienė

 

 

KNYGŲ PELĖDA - 2015

Šį mėnesį mokykloje prasideda naujas respublikinis skaitymo skatinimo etapas. Dauguma renginių bus skirta skatinti mokinių skaitymą, kuris atsiliepia į visapusišką vaiko ugdimąsi tiek lietuvių kalboje, tiek istorijoje ar matematikoje...

Jau rugsėjo  11 d. visa mokyklos bendruomenė garsiai skaitė Eduardo Mieželaičio kūrinį „Zuikis Puikis“, o pats renginukas buvo filmuojamas net iš paukščio skrydžio...

Visą rugsėjo mėnesį pradinių klasių mokiniai skaitė  ir nagrinėjo  vaikų mylimos poetės Almos Karosaitės kūrybą.

Renginio vaizdo filmą galite pažiūrėti internete     https://drive.google.com/file/d/0BxmWQhhmzdBIMDg4RmY1Tnd0OWs/view?usp=sharing

Laukiame tęsinio...

 Konkurso „KNYGŲ PELĖDOS“ organizatorė mokyklos bibliotekininkė L. Stepšienė

 

 

„Knygų pelėdos“ renginiai  buvo teminiai: „Almai Karosaitei atminti“, „Eglei žalčių karalienei – 75 metai“, „J.Biliūno „Kliudžiau – 110 metų“, „Aš jau skaitau angliškai“, užklasinis skaitymas, periodikos skaitymas ir pan. 

Pačio skaitymo reikšmė ypač buvo akcentuojama per istorijos pamoką 6 kl. Ir 9 kl., kur pamokos tikslas buvo, kad „Skaitymas padeda ugdyti gebėjimą kurti, sužinoti, suvokti pažinti, atrasti...“ Mokiniai skaitė žurnalus „Geo“, „Kelionė“, „Iliustruotoji istorija“, „Karys“ ir kt. Perskaitę pasirinktą straipsnį, mokiniai turėjo jį pristatyti savo draugams kaip jie suprato, kokiais žodžiais, sakiniais  tai perteikė. Išvada – buvo be galo sunku papasakoti, perteikti, sudominti...

Kiekviename skaitymo skatinimui skirtame renginėlyje buvo akcentuojama skaitymo nauda vaikui, kad skaitymas  ugdo jausmus, emocijas, padeda įveikti stresą, didina savivertę, moko mokytis, moko savarankiškumo. Skaitymas  atveria savo tautos ir pasaulio kultūros lobius, kad pats vaikas taptų tos kultūros vartotoju ir kūrėju... Buvo aiškinama, kad visa tai mokiniai patirs, jeigu išsiugdys gerus skaitymo gebėjimus, gilų, įvairiaprasmį skaitomo teksto supratimą.

 

 

 

 

Knygų skaitymas – ko gero pats naudingiausias įprotis, skatinantis mąstymą, turtinantis žodyną, suteikiantis pasitikėjimo savimi.

Mūsų mokyklos komanda, kuriai atstovavo 5–6 klasės mokinių komanda, respublikiniame knygų skaitymo festivalyje-konkurse „KNYGŲ PELĖDA 2015“ tapo IŠRAIŠKINGIAUSIA KOMANDA.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ir tiems, kurie prisidėjo prie mūsų pergalės.

Daugiau informacijos ir foto nuotraukų čia: http://lvjc.lt/projektas/knygu-peledoje-100-budu-sudominti-vaikus-skaitymu/

  

 

 

 

 

2014-2015 m.m.

Įpusėjus mokslo metams, išmokus abėcėlę bibliotekoje vyksta tradicinis renginys – pirmokų krikštynos į skaitytojus. Šiais metais pas juos vėl atskrido Bitė Maja, o  koridoriuje išsirangė Šimtakojis. Kartu su ketvirtokais, Bite Maja ir Kaukute,  pirmokai atsakinėjo į jų klausimus, klausėsi dainų, kartu šoko. O patys šauniausi skaitytojai ketvirtokų tarpe buvo apdovanoti padėkos raštais ir knygomis už tvirtą draugystę su knyga.

Renginį organizavo mokytojos S.Pilsudskienė,  E.Šereikaitė, bibliotekininkė L.Stepšienė

 

Garsiniai skaitymai mokykloje.  Antrokams buvo perskaityta knyga L.Žutautės  „KAKĖ MAKĖ ir  Netvarkos nykštukas“. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, išrinko  pagrindinę knygos mintį -  reikia būti visiems labai tvarkingiems, nes kitaip gali įvykti įvairiausių netikėtumų. Vaikai piešė KAKĖS MAKĖS portretus.

Garsinius skaitymus veda bibliotekininkė L.Stepšienė

 

Nauji mokslo metai – nauji veidai mokykloje. Bibliotekos darbo planuose įdomūs, turiningi susitikimai su įvairiausių sričių žmonėmis. Jau šį rugsėjį mokyklą aplankė ir su mokiniais bendravo lektorius,  kun. Robertas Skrinskas ir pristatė savo prevencinę paskaitą apie kvaišalų ir palaidumo žalą.

Noriai į susitikimą atvyko ir rajono meras Mindaugas Sinkevičius, kuris papasakojo ne tik apie Jonavos miesto  planus, bet užsiminė ir apie Ruklos miestelio ateitį.

 

 

 

 

 

 

 

 

Susitikimai ir pokalbiai su įdomiais žmonėmis mokyklos bibliotekoje.

Šį kartą įvyko susitikimas su jachtos „Ragainė II“ kapitonu Andriumi Varnu, kuris prieš keletą metų apiplaukė aplink pasaulį savo rankomis pastatyta jachta. Mokiniams buvo įdomu klausytis įspūdžių iš kelionės. Kapitono pasakojimas buvo papildytas skaidrėmis,  fotonuotraukomis. „Reikia turėti svajonę ir siekti ją įgyvendinti... “ - susitikimo pabaigoje ištarti kapitono Andriaus Varno žodžiai daugelį moksleivių privertė susimąstyti.

 

 

 

 

2013-2014 m. m. 

Atvira veikla 3 a klasėje „Eiliuotas ruduo“. Trečiokai klausėsi ir patys skaitė eiles apie rudenį. Po to bandė kurti patys ir iliustravo savo eilėraščius.

 

 

 

 

Lapkričio 12 d. skaitykloje vėl skambėjo eilės apie rudenį. „Eiliuotas ruduo“ – tai ne tik eilės apie rudenį vaikų literatūroje, tačiau ir pačių pradinukų bandymas kurti eiles, savo pirmuosius ketureilius.
„Rausta lapai pamažu.
Rudenėli, kaip gražu.
Miškas pilnas riešutų
Ir gražuolių ūmėdžių“ – taip sueiliavo ketvirtokė Kornelija Lukminaitė

 

 

 

 

Garsiniai skaitymai jau tapo tradiciniai. Lapkričio 15 d. ketvirtokai klausėsi „Ezopo pasakėčių“, kurias kartu aptarė su bibliotekininke ir piešė labiausiai patikusį pasakėčios veikėją.

 

 

 

Garsiniai skaitymai su 2b klasės mokiniais. Skaitėme J.Biliūno „Kliudžiau“. Po to vaikai ilgai diskutavo apie gailestį, užuojautą, apie silpnesnio gynimą, apie meilę gyvūnėliams ir net apie Gyvūnų globos namus. Savo mintis antrokai išdėstė piešimo lapuose.

 

 

 

Lapkričio 13 d. mokykloje lankėsi „Terrapublica“ leidyklos įkūrėjas Vytautas Kandrotas. Jis ir knygų autorius, ir leidėjas, ir keliautojas, ir fotografas ir šiaip įdomus ir šiltas žmogus. Svečias pristatė savo knygas vaikams ir ne tik jiems. Papasakojo apie knygos „Laikrodžių istorijos“ atsiradimą. Aštuntokė Agnė Medvedevaitė  gražiai papasakojo (pateikė skaidres) apie vieną seniausių Europoje rahos laikrodį, kuriam jau daugiau negu 600 metų. Buvo smagu.

 

 

 

 

Sausio mėnesį vyko pirmokų krikštynos „Zuikio Puikio mokykla“. Pirmokėliai buvo sėkmingai priimti į Zuikio Puikio mokyklą tik tada, kai atliko begalę užduočių, kurias su savo zuikiais pateikė Kaukutė (Ruklos kultūros centro vadovė Vilma Praškevičienė). Patiems geriausiems ketvirtokų skaitytojams buvo įteiktos mokyklos direktoriaus padėkos  už nuoširdžią draugystę su knyga ir prizai.

 

 

 

 

 


Informacija atnaujinta: 2018-07-19 17:04:24